Myslet nahlas - mluvit nahlas

Vloženo: 13.12.2017 Změna: 13.12.2017 12:45 Diskuze: 0

Máte-li doma malé dítě nebo dítě s mentálním postižením, jistě oceníte tuto příručku, která vysvětluje, jak řízená samomluva dospělého, který s dítětem tráví čas, přispívá k mimovolnému rozvoji slovní zásoby a jazykových schopností dítěte.

R. Feuerstein, L. H. Falik, R. S. Feuerstein, K. Bohács

Myslet nahlas - mluvit nahlas

Tato kniha předkládá čtenáři nový přístup ke stimulaci a obohacení rozvoje řeči u malých dětí, ale i u starších dětí a dospělých s opožděnými nebo deficitními jazykovými schopnostmi. Tento přístup je založen na využití samomluvy, vyplývající z vnitřních myšlenek, které jsou nahlas předávány posluchači.Tento proces, nazývaný zde monologem, poměrně přesně vyjadřuje přirozené místo, které tento přístup zaujímá v lidském myšlení a interakci - mluvit sám k sobě je něco, co lidé dělají, pokud o něčem uvažují, dojdou k nějakému objevu, pokud jsou ves tresu nebo řeší nějaký vnitřní konflikt.


Aktuálně

JE ČAS NA ZMĚNU:
1.1.2022
1.1.2022

Vážení a milí,

v současné době si vybírám čas na přehodnocení své vlastní životní cesty a až do odvolání služby neposkytuji. Nadále se věnuji svým dětem a soustředím se na zvýšení kvalifikace formou studia na vysoké škole v oboru sociální a pastorační práce. Kromě toho jsem byla nucena v posledních měsících zaměřit pozornost opět do svého vlastního vnitřního světa, abych procházela další fází intenzivního sebepoznání a ujasnila si směr, kterým se  vydám v nadcházejícím životním období. V případě, že máte jakékoli otázky, můžete mi napsat:-).  Děkuji za pochopení a všem přeji do nového roku pevné zdraví, hodně lásky, klidu a spokojenosti. Srdečně, Lenka:-)Rychlý kontakt:
1.12.2016
1.12.2016

Ing. Lenka Horáková
mob.: (+420) 731 007 755
email: lenka@terapieprozivot.cz
skype: terapieprozivot